Başlıksız-1 kopyala kopya
UÇAN ADAM NEDİR KİMDİR?

Sıkça sorulan sorulardan biri neden ‪#‎Uçanadam‬ mahlasını kullanıyorsun? İşin aslında benim seçtiğim bir mahlas değildi. Geçmişten bugüne dijital dünyada takipçilerimin taktığı bir isimdi. Fakat tam yerine rast geldi manzara koydum. ”Uçanadam” sadece hoplayıp zıplayan haşere bir çocuk olmaktan öte heyecan ve hayat enerjisi üzerine kurulu felsefesi olan bir mahlastır. Afrika’sından Afganistan’ına gittiğim her ülkeye her köye Uçanadam’ın heyecanını enerjisini umudunu götürme gayretindeyim. Bu konuda Bill Marriott’un şu sözü hep aklımdadır; ”Eğer heyecan üretemezseniz pek fazla şey üretemezsiniz.”

Çocukken babaannemin bahçesindeki patlıcan biberlerin arasına çamurdan köprü yapar altından su akıtır, üstünden karıncaları geçirir o ufacık bahçeye kocaman bir şehir inşa ederdim. Hala sakladığım tahtadan yapılma battal gazi kılıcımla dikenlerin kafasını keser  ”Kahrol düşman al sana bombe” diyerek kilerdeki patatesleri atardım.
Bazen saatlerce sırtüstü yatar bulutlara anlam yükler onların şekilden şekile girişinde alemdeki muazzam gücün esamesini hissederdim. Zaman çok hızlı geçti-geçiyor. O yüzden durup durup şikayetlenmek yerine yaşadığım her anın tadını çıkarmaya tabiri caizse olayın dibine vurmaya çalışıyorum. Afrika’dan Orta Asya’ya gittiğim gezdiğim ülkelerde gördüğüm hayat hikayelerinden çıkardığım en güzel ders ”Carpe Diem” dir. Uçan Adam markasıyla Üniversiteler’de belediyelerde ve hatta köy okullarında muhtelif seminerler veriyorum. Seminerlerimi dünyanın farklı iklimlerinde kendi şahit olduğum ve kaydettiğim farklı hayat hikayeleriyle süsleyerek klişelerin dışında farkındalık oluşturacak sunumlar ortaya koymaya çalışıyorum.

 

İŞLER GÜÇLER

Üniversite’nin ilk yıllarından itibaren reklam ve iletişim sektörünün içindeyim. (2006)
Henüz üniversiteyi bitirmeden bir çok farklı ajans ve kurumda çalıştım. Muhtelif projelerin kurucu ekiplerinde yer aldım.
Süreç içerisinde sektörde bir çok farklı deneyimim oldu. 360 derece reklam hizmeti veriyoruz. Dijital pazarlama, fotoğrafçılık ve video içerik alanında yoğunlaşıyorum.

*Fotoğraf*
Afganistan, Kazakistan, Pakistan, Güney Afrika, Kırgızistan, Sudan, Etiyopya, Moğolistan, Kamboçya, Kore, Türkistan gibi ülke ve bölgeler çeşitli fotoğraf, kısa film ve tanıtım filmi projeleri gerçekleştirdim.
İstanbul, Londra ve Manisa’da  3 farklı kişisel fotoğraf sergisi açtım.
Ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli ödüller aldım.
Şu anda bir çok marka ve kuruma fotoğraf hizmeti veriyorum.
Ürün, model, katalog çekimleri, 360-sanaltur ve havadan görüntüleme hizmetleri sunuyorum.

*Video*
Tanıtım-reklam filmi, 360-VR video, havadan çekimler, viral projeler, dijital platformlar için video contentler üretiyorum.
2018 yılında Türk Telekom ve TGSP’nin düzenlemiş olduğu Youtube yarışmasında birinci oldum. (Bozkırın Özgür Çcoukları-2)
Ayrıca: Kişisel olarak seyahat, vlog, deneysel video içeriklerimi Uçan Adam adı altında şu kanallarda yayınlıyorum

Uçan Adam:
İnstagram
Youtube
Facebook

 

Dijital Baba: Çocuklarımla yaşadığım babalık deneyimlerini aktardığım dijital kanallarımız:
Instagram
Facebook 
Youtube


Sosyal medyada paylaş

Sosyal Medya

UÇANADAM TRT'DE

ucanadam

Bozkırın Özgür Çocukları

Facebook

Kartal Suratıma Tükürdü

Mesaj Kutusu

[contact_form lang=tr]

Etiketler

Twitter

Moğolistan'da Bir Çadıra Misafir Oldum