Başlıksız-1 kopyala kopya
UÇAN ADAM NEDİR KİMDİR?

Sıkça sorulan sorulardan biri neden ‪#‎Uçanadam‬ mahlasını kullanıyorsun? İşin aslında benim seçtiğim bir rumuz değildi. Geçmişten bugüne takipçilerimin taktığı bir isimdi. Fakat tam yerine rast geldi manzara koyduk. ”Uçanadam” sadece hoplayıp zıplayan haşere bir çocuk olmaktan öte heyecan ve hayat enerjisi üzerine kurulu felsefesi olan bir mahlastır. Afrika’sından Pakistan’ına gittiğim her ülkeye her köye Uçanadam’ın heyecanını enerjisini umudunu götürme gayretindeyim. Bu konuda Bill Marriott’un şu sözü hep aklımdadır; ”Eğer heyecan üretemezseniz pek fazla şey üretemezsiniz.”

Çocukken babaannemin bahçesindeki patlıcan biberlerin arasına çamurdan köprü yapar altından su akıtır, üstünden karıncaları geçirir o ufacık bahçeye kocaman bir şehir inşa ederdim. Hala sakladığım tahtadan yapılma battal gazi kılıcımla dikenlerin kafasını keser  ”Kahrol düşman al sana bombe” diyerek kilerdeki patatesleri atardım.
Bazen saatlerce sırtüstü yatar bulutlara anlam yükler onların şekilden şekile girişinde alemdeki muazzam gücün esamesini hissederdim. Zaman çok hızlı geçti-geçiyor. O yüzden durup durup şikayetlenmek yerine yaşadığım her anın tadını çıkarmaya tabiri caizse olayın dibine vurmaya çalışıyorum. Afrika’dan Orta Asya’ya gittiğim gezdiğim ülkelerde gördüğüm hayat hikayelerinden çıkardığım en güzel ders ”Carpe Diem” dir. Uçanadam markasıyla Üniversiteler’de belediyelerde ve hatta köy okullarında muhtelif seminerler veriyorum. Seminerlerimi dünyanın farklı iklimlerinde kendi şahit olduğum ve kaydettiğim farklı hayat hikayeleriyle süsleyerek klişelerin dışında farkındalık oluşturacak sunumlar ortaya koymaya çalışıyorum.

 

İŞLER GÜÇLER

Üniversite’nin ilk yıllarından itibaren reklam ve iletişim sektörünün içindeyim. (2006)
Henüz üniversiteyi bitirmeden bir çok farklı ajans ve kurumda çalıştım. Muhtelif projelerin kurucu ekiplerinde yer aldım.
Süreç içerisinde sektörde bir çok farklı deneyimim oldu. Yaklaşık 1o yıldır fotoğrafçılık yapıyorum. Son 5 yıldır video içerikler üretiyorum.

*Fotoğraf*
Etiyopya, Kazakistan, Pakistan, Güney Afrika, Kırgızistan, Moğolistan, Kamboçya, Kore, Türkistan gibi ülke ve bölgeler çeşitli fotoğraf projeleri gerçekleştirdim.
İstanbul, Londra ve Manisa’da  3 farklı kişisel fotoğraf sergisi açtım.
Ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli ödüller aldım.
Şu anda bir çok marka ve kuruma fotoğraf hizmeti veriyorum.
Ürün, model, katalog, tanıtım, 360-sanaltur ve havadan görüntüleme hizmetleri sunuyorum.
Ayrıca;
.tr Dergisi Fotoğrafçısı (Yunus Emre Enstitüsü)
Çerçeve Dergisi Fotoğrafçısı (Müsiad)
Vefa Biz Dergisi Fotoğrafçısı (Vefa Holding)

*Video*
Tanıtım-reklam filmi, 360-VR video, Havadan çekimler, viral projeler, dijital platformlar için video contentler üretiyorum.
Ayrıca: Kişisel olarak seyahat, vlog, deneysel video içeriklerimi Uçanadam adı altında şu kanallarda yayınlıyorum

İnstagram
Youtube
Facebook


Sosyal medyada paylaş

Sosyal Medya

UÇANADAM TRT'DE

ucanadam

Bozkırın Özgür Çocukları

Facebook

Kartal Suratıma Tükürdü

Mesaj Kutusu

Etiketler

Twitter

Moğolistan'da Bir Çadıra Misafir Oldum